Věstonická Venuše, závod ve windsurfingu 22. a 23. 5. 2010

O víkendu 22. a 23. 5. 2010 se na Nových Mlýnech pojede tradiční jarní závod ve windsurfingu Věstonická Venuše. Organizátoři očekávají účast více jak 60 závodníků, představí se špičky českého windsurfingu!

Dvoudenní závod, který je součástí série poháru Super Cup, odstartuje v sobotu dopoledne v Yacht Clubu Dyje na Nových Mlýnech, který je umístěn přímo pod malebnou vinařskou obcí Pavlov. Závodit se bude ve třech třídách Raceboard, Formula a Slalom.

Svou účast na závodě přislíbila řada známých jmen, mezi nimi Patrik Hrdina, dvojnásobný olympionik a mnohonásobný mistr ČR. Nebude chybět ani Jan Rott, čerstvý vítěz mistrovství Kanárských ostrovů ve slalomu pro rok 2010.

Ve třídě Raceboard se na start postaví nestoři českého windsurfingu, jako je vítěz dvou letošních prvních závodů Josef König, který patří k velkým favoritům, a nejstarší závodník Stanislav Koblasa, kterému je přes sedmdesát let.

Pro zájemce z řad veřejnosti bude v kempu Mars v Pasohlávkách připravena také škola windsurfingu a půjčovna s veškerým vybavením.

Všichni příznivci windsurfingu jsou srdečně vítáni!

Prohlédněte si fotografie z loňského závodu Vítr z vinohradů
http://hamar.jh-comp.cz/galerie/vitr_z_vinohradu_9_2009/index.html

Kontakt na pořadatele
http://www.ycdyje.cz/cs/kontakty.html

Media servis
Jana Běhalová
media.pavlof@email.cz